Novinky

Vuzix Blade jsou první komerčně dostupné brýle pro rozšířenou realitu. Výbavou ohromí, cenou už nikoli

Když Google představil první verzi chytrých brýlí Google Glass, značně tím předběhl dobu. Myšlenka produktu byla skvělá, ovšem tehdejší hardware nedokázal poskytnout potřebný uživatelský zážitek. Ještě nyní mám v živé paměti, když jsem si Google Glass vyzkoušel a původní nadšení okamžitě vystřídalo velké zklamání z mizerných zobrazovacích schopností a nízké výdrže.

Doba ovšem pokročila a co se před pár lety zdálo jako nemožné, lze nyní relativně snadno přenést do komerčního produktu. Jeden takový je nyní prezentován na výstavě spotřební elektroniky CES 2019 v Las Vegas. Jde o brýle pro rozšířenou realitu Vuzix Blade, na které výrobce začíná přijímat předobjednávky.

Konstrukce na první pohled připomíná robustnější sluneční brýle, do kterých se podařilo vměstnat značné množství elektroniky. V prvé řadě jde o transparentní displej umístěný v pravém sklíčku. Na něm se uživateli můžou zobrazovat notifikace ze spárovaného telefonu či obsah z předinstalovaných aplikací. Ve výbavě nechybí ani fotoaparát, což z Vuzix Blade dělá zajímavý doplněk pro záznam extrémních sportů.

Podle prvotních reakcí jsou Vuzix Blade velmi pohodlné a jejich nošení se nijak neliší od klasických brýlí. Navigace v uživatelském rozhraní obstarává dotykový trackpad a do budoucna mají přibýt také bezdotyková gesta. Opomenout nelze ani možnost napojení na hlasové asistenty od Googlu a Amazonu. Výrobce o brýlích hovoří jako o doplňku k chytrému telefonu, nicméně do budoucna lze očekávat, že jak se bude vylepšovat hardware, získá tento typ produktu na vlastní nezávislosti.

Pro lepší ilustraci o schopnostech a funkích brýlí Vuzix Blade doporučujeme shlédnout produktové video

Brýle Vuzix Blade přijdou na 999 dolarů (zhruba 23 tisíc bez daně), což rozhodně není málo. Podle tvůrců projektu však brýle přináší celou řadu zajímavý benefitů, které se budou díky vývojářům softwaru nadále rozšiřovat. 

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button