AktualityNovinky

Samsung Galaxy S7 je za dveřmi. Má se iPhone čeho obávat?

Bezkonkurenčně největší soupeř Applu na poli mobilních telefonů – Samsung, se opět po roce chystá gigantu z Cupertina zatopit. Tentokrát s již sedmým vydáním své vlajkové lodi Samsung Galaxy S. Vzhledem k tomu, že Samsung je pod stejně ostrým drobnohledem jako jeho americký soupeř, víme o očekávaném modelu S7 ještě před jeho oficiálním odhalením téměř všechno. Pojďme si tedy shrnout, jestli se má iPhone 6s/Plus v druhé půli svého životního cyklu čeho obávat.

s7angle-930x621

Díky únikům které nám před pár dny ukázaly velmi pravděpodobnou podobu chystaného krále Androidových telefonů víme, že po stránce designu nás v únoru téměř žádné překvapení nečeká. Galaxy S7 totiž zdědí tělo po svém předchůdci v takřka nezměněné podobě. Opět bychom se také měli dočkat dvou modelů. Základní S7 nabídne displej s uhlopříčkou 5,1 palců, zatímco jeho větší bratr s označením S7 Egde dostane mimo zakulacených krajů obrazovky také o 0,4 palce více.

Nespornou výhodou oproti jablečným smartphonům se stane podpora paměťových karet a zvýšená odolnost, ke které se Samsung vrací poprvé od modelu S5. Zcela logicky se také dočkáme vylepšeného výkonu a fotoaparátu, zlepšit by se měla také kapacita baterie. Spekuluje se také o tom, že se Samsung nechal inspirovat u Applu a v S7 nabídne obdobu tlak rozeznávajícího displeje 3D Touch.

galaxy s 6 mwc

Představení s největší pravděpodobností proběhne na veletrhu MWC 21. února, do prodeje se pak Galaxy S7 dostane 11 března. Ceny by měly začínat pod hranicí 18 tisíc korun, přičemž provedení Edge bude přirozeně dražší.

Spíše než o revoluci se tak jedná o lehké generační vylepšení, kterým Samsung svět mobilních technologií rozhodně neohromí. iPhone 6s/Plus se tak zatím o své prodeje bát nemusí. Svůj životní cyklus by mělo druhé vydání šesté generace jablečného smartphonu přežít se ctí. Otázkou spíše zůstává, jak se na konci letošního roku Samsung Galaxy S7 popere se zatím připravovaným iPhonem 7.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button