AktualityNovinky

Další generace Apple TV dorazí s novými iPhony: Těšit se můžeme na propracované ovládání a výkonný hardware

Po zveřejnění místa konání letošní konference, která se odehraje v budově divadla Bill Graham Auditorium, se začíná stále častěji hovořit o další generaci Apple TV. Kromě nových iPhonů tak údajně dojde k odhalení dalšího produktu, kterým Apple hodlá zaútočit na obýváky našich domovů. Změn má být skutečně hodně, přičemž ty nejzásadnější se odehrají v oblasti hardwaru. V útrobách se zabydlí procesor A8, který doprovodí 2GB operační paměť. Za další zajímavost lze považovat technologii pro sledování pohybu. Ta bude sloužit pro zpracování dat o poloze dálkového ovladače.

apple-tv-pacman1

To by mohlo naznačovat, že pohyb uživatelským rozhraním bude obdobný, jako u televizorů s takzvanou AirMouse. Ovladač bude zároveň disponovat dotykovou plochou a mikrofonem pro zadávání hlasových povelů, což naznačuje přítomnost Siri, které je v poslední době věnována stále větší pozornost. Jako operační systém poslouží upravená verze iOS 9. Do interní paměti tak půjde instalovat nové aplikace a především herní tituly, kterých je App Store plný. Co se týče obsahu, tak zde zatím visí největší otazník. Apple údajně připravuje novou službu, nicméně v současné době se nachází ve fázi vyjednávání. Jejího spuštění se tak zřejmě dočkáme až v průběhu příští roku.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button