Novinky

Čínští hackeři vydali první jailbreak pro iOS 9 a nové iPhony

Od uvedení mobilního systému iOS 9 uplynulou pouze pár týdnů a na světě je první verze untethered jailbreaku, který podporuje nový iPhone 6s a 6s Plus. Zaváděcí utilita je zatím dostupná  pouze pro počítače s Windows, nicméně podle tvůrců se má brzy objevit i alternativa pro OS X.

Snímek obrazovky 2015-10-14 v 21.17.16

Pokud se rozhodnete pro nainstalování, odkaz na .exe soubor naleznete na této stránce. Vývojáři z Pangu upozorňují na vytvoření kompletní zálohy smartphonu, která ochrání uživatelská data před případnou ztrátou. Tvůrci jailbreaku zároveň doporučují deaktivovat číselný zámek, vypnout funkci Find My iPhone a přepnutí zařízení do offline módu.

Snímek obrazovky 2015-10-14 v 21.17.27

Na závěr je vhodné dodat, že instalaci provádíte na vlastní nebezpečí a v případě zničení iPhonu vám nemusí být uznána reklamace. Apple má navíc v dohledné době vypustit aktualizaci na iOS 9.1, která opraví kritické chyby a zároveň znemožní další jailbreak.

V případě, že narazíte na problémy, doporučujeme využít diskuzi na serveru Reddit, kde naleznete podrobný návod s postupem a cenné rady zkušenějších uživatelů.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button