AktualityNovinky

Aplikace pro Apple TV můžou mít maximálně 200 MB

Po hudebním průmyslu se Apple snaží nastolit novou éru televizního vysílání. Nástrojem se má stát nově představená Apple TV, která si svou premiéru odbyla tuto středu. Malý set-top box prošel poměrně razantním vývojem a svým uživatelům nabídne mnohem vyšší výkon a možnosti, než jeho několik let starý předchůdce. Na trhu se objeví varianty s 32GB a 64GB interní pamětí, která poslouží pro ukládání lokálního obsahu a to včetně aplikací. Výrobce však vývojářům zadal jasný pokyn k maximální velikosti stahovaného balíčku. Ten nesmí přesáhnout 200 MB, což může být například v případě herních titulů problém.

atv_678x452Apple v těchto případech povoluje dočasné ukládání, nicméně tato skutečnost naznačuje, že Apple TV se vě většině případů neobejde bez permanentního připojení k internetové síti. Stanovené limity zároveň vysvětlují, proč byly na keynote prezentovány spíše jednoduché herní hříčky, než komplexnější záležitosti typu Galaxy on Fire 3 či Infinity Blade. Plnotučné herní konzole PS4 a Xbox One proto můžou zůstat v naprostém klidu. Apple TV bude s nejvyšší pravděpodobností útočit na konkurenci od Nintenda, která též sází na jednodušší hry ovládáné skrze dálkový ovladač podporující gesta.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button