Novinky

Vybuchující Samsungy pomohou Applu prodat miliony nových iPhonů navíc

iphone-7-plus-galaxy-s7-edge-note-7-main

Rozhodnutí o ukončení výroby Samsung Galaxy Note 7 nemohlo přijít v horší dobu. Zařízení, které se tvářilo jako nejlepší smartphone s Androidem letošního roku mohlo společnosti Samsung dokončit její velkolepý plán na podmanění mobilního segmentu. S trochou nadsázky to lze považovat za nečekaný kopanec do slabin, který bude znamenat ztrátu důvěry a samozřejmě i finanční újmu. Výrobce požádal všechny majitele Galaxy Note 7, aby smartphone vypnuli a přestali používat.

Přestože bude všem zákazníkům nabídnuta kompenzace, je evidentní, že alespoň část z nich se rozhodne pro přechod k jiné značce. Z povahy Galaxy Note 7 se jako první nabízí přímý rival v podobě iPhone 7 Plus. Pro Apple to může v ideálním případě navýšení prodejů, které mohou zmírnit předpokládaný propad zapříčiněný nasyceností trhu.

note-7-vs-iphone-7-drop-test-thumb-no-upper-840x473

Na tuto myšlenku se zaměřil analytik Brian White, který přišel s poměrně zajímavým předpokladem. Do konce posledního čtvrtletí 2016 by mohl Apple díky chybě Samsungu prodat o přibližně 8 milionů kusů iPhone 7/Plus více. Predikce vychází z předpokladů Samsungu, který měl ambice distribuovat do konce letošního roku deset až čtrnáct milionů jednotek Galaxy Note 7.

V některých provinciích Číny už začíná být po fiasku Galaxy Note 7 vidět zvýšený zájem o iPhone 7 Plus. Pro Apple je neúspěch jeho největšího rivala doslova jako dar z nebes. Aktuální řada jablečných smartphonů nepřišla s tolik kýženou revolucí a řada příznivců značky raději vyčká na představení dalšího iPhonu v příštím roce.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

2 Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button