Novinky

Apple je velmi blízko od výroby prvních prototypů chystaného automobilu

Náborovému oddělení Applu se podařilo ulovit další dva cenné zaměstnance, kteří se budou podílet na vývoji automobilu. Jedním z nich je David Masiukiewicz, který dříve pracoval jako vedoucí programátor CNC ve společnosti Tesla. Zde byl součástí výzkumného týmu zabývajícího se prototypováním hardwaru. Jako další se k Applu připojil Kevin Harvey. Ten podstatnou část kariéry strávil v závodním prostředí a výraznou měrou přispíval při vývoji šasi závodních speciálů.

Apple-Has-Been-Working-on-a-Car-for-A-Year-WSJ-473166-2Ilustrační obrázek

Masiukiewicz opustil Teslu v březnu letošního roku a do Applu oficiálně nastoupil před několika týdny. V kolonce pracovní pozice na LinkedIn profilu má uvedeno ”Senior model maker”, což dává tušit, že kalifornský výrobce je z pohledu vývoje automobilu mnohem dál, než si všichni myslíme.

Podle dosavadních predikcí se automobilu s logem Applu dočkáme v roce 2019 či 2020. Zatím není zcela jasné, zda použije jako základ již existující platformu některého z partnerů, nebo se rozhodne pro vlastní řešení. Přijmutí dvou výše uvedených zaměstnanců však nahrává druhé variantě. Co se finálních parametrů týče, v tuto chvíli víme pouze několik málo střípků. S ohledem na enviromentální aktivity je zcela zřejmé, že půjde o elektromobil bez možnosti spalování fosilních paliv. V kuloárech se spekuluje o autonomním systému, nicméně v tomto směru jsme spíše skeptičtí.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button