AktualityNovinky

Zručný fanoušek sestavil noblesní repliku počítače Macintosh 128k

Čas od času vám přineseme zprávu o fanouškovských výtvorech, které mají co dočinění s produkty Apple. Dnes tomu nebude jinak, jelikož počin od Love Hultén v podobě repliky dnes již kultovního počítače 128k Macintosh stojí minimálně za povšimnutí. Tělo vnější konstrukce je vyrobeno z amerického ořechu a věrně kopíruje tvary původního modelu.

mac1282

Stejný materiál posloužil při vylepšení stávající klávesnice. Tlačítka jsou z pozlaceného zinku, což ve výsledku umocňuje celkový dojem. Přeměna se nedotkla pouze designu a poměrně zajímavé reinkarnace se dočkala i hardwarová výbava.

mac1284

Do noblesních útrob se nastěhoval Mac mini s optickou mechanikou umístěnou v zákrytu za štěrbinou pro vkládání disket. V praxi se tedy jedná o stroj zvládající běžnou práci a připojení k internetu.

Pokud si začínáte na tento retro kousek brousit zuby, musíme vás bohužel zklamat. Love Hultén všechny své výtvory staví pouze pro osobní účely a proto se musíte spokojit s odkazem na kompletní galerii či přiložené video.

mac1283

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button