Český Mac

Životní cyklus produktů Applu průměrně trvá čtyři roky. Android vydrží jen polovinu

O produktech Applu se nedá říct, že by byly zrovna levnými zařízeními. A vyšší není jen pořizovací cena nových přístrojů. Svou hodnotu si totiž na poměrně vysoké úrovni drží i použité kusy. Podle zjištění analytické firmy Amysco ovšem pro vyšší cenu jablečných přístrojů existuje jeden argument. Jejich životnost je totiž oproti konkurenci pracující na operačním systému Android až dvojnásobná.  

Průměrný iPhone aktivně slouží po dobu okolo čtyř let, zatímco přístroje s Androidem jdou do důchodu už ve dvou letech. Životnost spočítala společnost Amysco na základě poměru mezi počtem celkově prodaných iPhonů a těmi, které jsou nyní v aktivní službě. Tímto způsobem tak bylo možné odhadnout, jak dlouhý životní cyklus bývá v případě dvou nejrozšířenějších mobilních platforem obvyklý.  

Nový výzkum ukázal hlavní důvody, proč lidé nechtějí iPhone X

Ani získání správných hodnot není zrovna jednoduché. Apple totiž v tomto ohledu není příliš sdílný. Výzkum tak vycházel z rok starých informací, kdy Tim Cook během premiéry nových produktů sdělil, že lidé po světě používají 1,3 miliardy jablečných zařízení. Na základě porovnání s prodejními čísly Applu pak bylo zjištěno, že průměrná životnost Apple produktů činí čtyři roky a tři měsíce. Přesné vyčíslení očekávané životnosti je u spotřební elektroniky ošemetné. Amysco proto na svých stránkách uvádí, že spíše, než o životnost v pravém slova smyslu, jde o dobu, než u konkrétního výrobku dojde k morálnímu opotřebení.   

Zdroj