Novinky

Apple v dokumentu prozradil, jak dlouhý životní cyklus mají jeho výrobky

Apple produkty jsou známé svou trvanlivostí s mnohem delším životním cyklem, než je u konkurence běžné. Namátkou můžeme zmínit například jablečné počítače, kdy je naprosto běžné, že dokáží skvěle plnit svou práci po dlouhá léta. Nově zveřejněný dokument, který se objevil na oficiální stránkách výrobce tuto skutečnost prezentuje jako klíčový aspekt, který hraje významnou roli již při samotném vývoji každého zařízení.

Apple v materiálech uvádí, že bere na velkou váhu specifické způsoby používání pro každý produkt a podle toho vytváří modelové situace. Ty následně slouží při kalkulaci životního cyklu zahrnující také faktor uhlíkové stopy.

apple_family

V případě zařízení s operačním systémem OS X a Apple TV se počítá s optimálním životním cyklem čtyři roky. U iPhonu a hodinek Apple Watch je tato doba o rok kratší. Jestliže tedy patříte mezi majitele Apple Watch, máte jistotu, že minimálně dva následující roky budete mít použitelný produkt s příkladnou podporou ze strany výrobce.

V posledních letech se Apple snaží prezentovat jako společnost, které není životní prostředí lhostejné. Při každé mediální akci se dozvídáme o šetrném zacházení z přírodními zdroji a environmentálním smýšlení. Zelená politika není ve světě spotřební elektroniky příliš výdaným jevem, což z Applu dělá naprosto jedinečnou firmu, které není dopad na přírodu lhostejný.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button