Novinky

Základní iPhone 16 by měl přijít s vertikálním rozložením fotoaparátů po vzoru iPhone 12

Před téměř dvěma lety Apple představil iPhone 13, kde konkrétně u základního modelu provedl změnu v rozložení fotoaparátů. Objektivy se totiž z původního vertikálního seskupení přesunuly do rozložení diagonálního. Primárními důvody k provedení této změny byly pravděpodobně jak implementace nového designu přinášející duální optiku, tak i odlišení od předchozí generace. Ačkoliv jsou tedy mezi iPhone 12 a 13 rozdíly minimální, tak je na první pohled poznat, jaký z těchto modelů daný uživatel vlastní.

Foto: engadget

U chystaných iPhone 15 by toto diagonálního seskupení fotoaparátů mělo zůstat i nadále, změna se však údajně chystá o rok později, a to u iPhone 16. Dle leakera s přezdívkou @URedditor totiž základní iPhone 16 přinese zpět vertikální rozložení fotoaparátů po vzoru iPhone 12. Pravděpodobně půjde o změnu, která bude provedena pouze z estetických důvodů, jelikož žádný praktický důvod momentálně není veřejně známý. Applu se tedy pravděpodobně podařilo vměstnat pokročilý systém duálního fotoaparátu i do vertikálně rozložených objektivů.

Leaker @URedditor momentálně nemá na svém kontě moc úspěšných předpovědní, jelikož je v tomto segmentu poměrně nový. Správně už však informoval například o podrobnostech týkajících se funkce App Clips ještě před jejím vydáním v roce 2020. Dále je znám jako první zdroj, jenž sdílel údajný obrázek iPhone 15 s portem USB-C a jeho věrohodnost se tedy ukáže až po příchodu právě těchto modelů.

Tomáš Kočí

Student elektrotechnické školy, který doslova propadl technologiím všeho druhu. Jeho největší vášní jsou počítače, mobilní telefony a audio technika, a samozřejmě také vše, co souvisí se společností Apple. Volný čas tráví hraním na trubku a na bicí.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button