Novinky

Youtube Music přichází s očekávanou novinkou. Bude k dispozici zdarma pro všechny

Služba Youtube Music se celosvětově těší čím dál větší oblibě, na konkurenty v podobě Spotify a Apple Music však stále ještě výrazně ztrácí. To by částečně mohla změnit novinka, kterou Youtube představilo. Do známé streamovací aplikace totiž míří oblíbené podcasty.

První zmínka o podcastech v Youtube Music padla již na konferenci Hot Pod Summit The Verge v únoru letošního roku, nyní se však funkce začíná objevovat některým uživatelům v USA. Youtube zároveň říká, že postupně funkci zpřístupní všem zákazníkům po celém světě, a to i těm, kteří nevyužívají předplatné Premium. I bez zpoplatněné verze tedy bude možné podcasty poslouchat a stahovat v aplikaci pro iOS, Android a přes webové rozhraní. Poslech bude možný i na pozadí, což u běžné hudby bez předplatného také nelze. Další zajímavou novinkou bude možnost přepínání mezi zvukovou a obrazovou verzí daného podcastu.

Zdroj: Unsplash.com – Alvaro Reyes

Jak jsem uváděl v úvodu, přidáním podcastů chce Youtube Music zvýšit svou konkurenceschopnost hlavně vůči Spotify. To totiž mezi streamovacími službami stále drtivě vede. Tento týden dokonce zveřejnilo zprávu o 500 milinech aktivních uživatelůch měsíčně, z toho 210 platících. Oproti tomu Youtube Music Premium má předplatitelů zatím pouze 80 milionů. Uvidíme, zda přidání podcastů s těmito čísly nějakým způsobem zahýbe, či nikoli.

Adam Halamka

Rád používá Apple produkty, ale zajímá se i o technologie a gadgety obecně, jeho největší vášní jsou sluchátka všech kategorií a Star Wars, miluje psy, zbožňuje cestování po celém světě, dokáže ocenit kvalitní hudbu, kterou následně prezentuje v klubech jako dj.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button