Novinky

WhatsApp dohání iMessage. Přidává další velmi žádanou funkci

Každý z vás to jistě někdy zažil. Ve spěchu napíšete na WhatsAppu zprávu, odešlete a až poté si všimnete v lepším případě překlepu, v horším automatické opravy, která způsobí, že konečné sdělení nedává smysl. Zprávu samozřejmě můžete smazat a odeslat ji znovu správně, druhá strana však uvidí hlášku: “Tato zpráva byla smazána”. To ve spoustě případů na příjemce nemusí působit úplně dobře.

Samotný WhatsApp však přináší řešení, které by mělo těmto situacím předejít. Jde o možnost upravovat již odeslané zprávy, jak to známe například z iMessage, které toto umí již několik měsíců. V praxi novinka bude fungovat tak, že po přidržení prstu na odeslané zprávě v konverzaci se objeví mimo jiných nabídek i volba pro úpravu. Ta zde však nebude nastálo, ale jen prvních 15 minut po potvrzení odeslání. To by však mělo bohatě stačit pro opravu právě zmíněných překlepů nebo chybně automaticky opravených slov.

Zdroj: blog.whatsapp.com

Dle oficiálních zpráv z blog.whatsapp bude novinka uživatelům zaváděna postupně, všichni uživatelé by se však nové funkce měli dočkat maximálně během následujících týdnů. V oblíbené komunikační aplikaci se jedná o další výrazné vylepšení v horizontu posledních měsíců. V poslední době totiž WhatsApp přidal funkce jako mazání zpráv, nové možnosti pro ankety nebo třeba uzamčené konverzace. Vývojáři se tedy velmi činí a je vidět, že si chtějí udržet status jedné nejoblíbenějších komunikačních platforem na světě.

Co na novinku říkáte vy? A jaké aplikace pro komunikaci používáte nejčastěji? Je to právě WhatsApp, iMessage, Messenger nebo úplně jiné řešení?

Adam Halamka

Rád používá Apple produkty, ale zajímá se i o technologie a gadgety obecně, jeho největší vášní jsou sluchátka všech kategorií a Star Wars, miluje psy, zbožňuje cestování po celém světě, dokáže ocenit kvalitní hudbu, kterou následně prezentuje v klubech jako dj.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button