AktualityNovinky

Výpadky iPadů zpozdily lety American Airlines

Před dvěma lety letecká společnost American Airlines nahradila papírové verze letových instrukcí za iPady. Tablety měly primárně ušetřit náklady za tištěné tiskopisy a v neposlední řadě  zjednodušit práci zaměstaných pilotů. Před několika hodinami se na internetu začaly objevovat znepokojující informace poukazující na zpoždění letů vlivem technické poruchy. Na části linek cestující museli dokonce opustit letadlo a vyčkat na vyřešení situace.

ua-flightdeck4_1
Nasazení iPadů v letadlech American Airlines proběhlo v roce 2013, kdy kompletně vytlačily papírové dokumenty na všech letových stanovištích.

Později se ukázalo, že za celou nepříjemností stojí nestabilita softwaru nainstalovaného v iPadech. Piloti hlásili zčernání obrazovek na všech zařízeních v kokpitu, díky čemuž bylo nutné opustit stroj a vrátit se k nástupní bráně, kde proběhlo opětovné přihlášení do letištní WiFi sítě. Ačkoliv se zatím neví žádné přesnější informace, podle neoficiálních zdrojů se zmíněný problém objevil po nedávné aktualizaci.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button