AktualityNovinky

V Texasu roste druhé největší ústředí Applu

Ačkoliv je nyní téměř veškerá pozornost věnována výstavbě nového sídla Applu v domovském Cuppertinu,  usilovně se také pracuje na druhém sídle v texaském Austinu. Nejde přitom jen o nějakou lokální pobočku pro americký jih, v novém sídle najde práci až 14 000 zaměstnanců společnosti Apple. Bude se tedy jednat o druhé největší globální ústředí, hned po hlavním sídle v Cuppertinu. Na ploše více než 100 tisíc metru čtverečních vznikne zázemí pro ředitelství společnosti nad celou západní polokoulí.

A sneak peak at Apple's new Austin campus. The campus will include a doctor’s offices and exam rooms named after Texas parks.

Kromě kanceláří nabídne vznikající areál také několik restaurací, posilovnu nebo wellness centrum. Jako součást investorské pobídky obdržel Apple od místních autorit částku přesahující 34 milionů dolarů. A to výměnou za slib, že v regionu vznikne 3 600 nových pracovních míst a bude proinvestováno dalších dvě stě padesát milionů dolarů. Tato injekce totiž výrazně oživí tamní region. Nový kampus, jak Apple svým sídlům s oblibou říká, vyroste na 38 akrovém pozemku do příštího roku. Tuto zprávu nevzal s nadšením pouze region přilehlý městu Austin, nýbrž celé Spojené státy. Po obřích investicích v zahraničí a to zejména v Číně buduje totiž Apple ve své domovské americe hned dva významné projekty.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button