Novinky

Už ne pouze prémiové modely. LiDAR možná dostane celá rodina iPhonu 13

Člověk nemusí být zrovna jasnovidec, aby dokázal předpovědět, že Apple letos na podzim představí iPhone 13. Obrysy nástupce rodiny s číselným označením 12 se už v ve světle spekulací pomalu ale jistě začínají rýsovat. Převládají informace o tom, že žádnou revoluci letos od Apple očekávat nemůžeme. Přístroje dorazí ve stejných velikostech a s téměř totožným designem. Půjde spíše o upgrade, který by Apple ještě před kolika lety vyřešil přidáním písmenka “s” za označení původní generace. Letošní rok by měl ale být ve znamení zpřístupnění funkcí, které byly dosud vyhrazené pro prémiovou řadu iPhonu.

iPhone 12 Pro Max recenze
Zdroj: CeskyMac.cz (autor fotografie: Richard Streit)

Magazín Digitimes totiž přišel s informací, že LiDAR v soustavě snímačů na zádech zařízení by měly od letošního podzimu dostat všechny nové iPhony. Dnes má tuto výsadu pouze iPhone 12 Pro (Max). Poprvé se funkce ovšem objevila už loni v březnu, kdy ji dostal iPad Pro. Technologie, LiDAR by svůj potenciál měla odkrýt především v následujících letech. Výrazně totiž posune možnosti rozšířené reality. Už dnes ale umožňuje například přesné měření vzdáleností do pěti metrů.

Nový iMac, iPad Pro s miniLED displejem a možná i brýle. Podívejte se, co všechno Apple letos představí

Další specifikace příštího iPhonu jsou zatím tak trochu v mlze. iPhone 13 jistě přinese vylepšení fotoaparátů a dostane také zcela nový a rychlejší čip. Začíná se ale mluvit také o tom, že minimálně dražší modely by mohly dostat displej s technologií miniLED. Tento typ obrazovky se opět jako první objeví i nového iPadu Pro. Je tak možné, že podobně jak tomu bylo u LiDARu, se o několik měsíců později objeví také u iPhonu. Když už jsme u divočejších spekulací, vyloučeno není ani to, že iPhone 13 bude prvním, do kterého nebude možné zapojit žádný kabel. Konektor totiž možná zmizí.

Zdroj
Macrumors

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button