AktualityNovinky

Úspěch tkví v detailech: Prohlédněte si rozdíly mezi designem Applu a Samsungu

Společnost Apple si zakládá i na těch nejmenších detailech, které v konečném důsledku tvoří špičkově zpracovaný produkt. Je jedno, jestli zrovna držíte iPod, nebo nový Macbook, v každém případě se jedná o pečlivě sestavený kus elektroniky. Jony Ive již několikrát hovořil o důležitosti designu a propracovaných postupech, při jeho vývoji. Tyto aspekty Apple odlišují od zbytku konkurence a po dlouhá léta utváří jeho firemní filosofii.

galaxy-s6-bottom-alignment

V posledních týdnech se často hovoří o nedávno představeném smartphonu Samsung Galaxy S6, jenž tvoří výkladní skříň jihokorejského výrobce. Po technické stránce se jedná o špičkově vybavený telefon, který jen těžko hledá srovnatelného protivníka. Ačkoliv je jeho konstrukce vyrobena z hliníku a tvrzeného skla, po bližším přezkoumání detailů narazíte na několik drobných nuancí, co dokážou výrazně srazit celkový dojem.

Na přiložených fotografiích stojí za povšimnutí zvýrazněné osy, které poukazují na absenci základního zarovnání. Zatímco Apple razí cestu symetričnosti, v případě Samsungu to vypadá, že designéři podobné slovo neznají a s rozmístěním prvků si příliš hlavu nelámali.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button