Novinky

Unikly snímky odhalují podobu 35W duální USB-C nabíječky od Applu

Minulý týden se objevily první zvěsti o tom, že Apple pracuje na novém napájecím adaptéru, který umožní nabíjet dvě zařízení zároveň. Netrvalo dlouho a nyní tu máme první snímky tohoto příslušenství odhalující finální design. Obrázky sdílel na svém twitterovém účtu web ChargerLAB, ovšem bez uvedení zdroje, a tudíž nelze ověřit jejich věrohodnost. Na rozdíl od současného 20W napájecího USB-C adaptéru to vypadá, že chystaná 35W nabíječka od Applu bude mít skládací hroty. Je ovšem vhodné dodat, že ilustrace zachycují verzi pro americký typ zásuvek. Varianta určená pro Evropu se může v tomto detailu lišit.

Foto: chargerlab

Porty USB-C jsou umístěné vedle sebe na spodní straně nabíječky, což představuje změnu v porovnání se současnými adaptéry od Applu. Na základě uniklých snímků je také patrné, že další rozdíl mezi novým adaptérem a těmi současnými, bude v podobě kruhových prolisů na bocích, které mají sloužit pro snazší vytažení ze zásuvky.

Existenci 35W adaptéru s dvojicí USB-C portů nepřímo potvrdil samotný Apple, když jej omylem zmínil v dokumentu podporu na svých webových stránkách. Podle uvedených informací má nová nabíječka podporovat standard USB-PD (Power-Delivery) pro rychlé nabíjení vybraných zařízení. S výkonem 35 W by adaptér mohl posloužit také pro nabíjení MacBooku Air s čipsetem M1. Při využití obou portů se výkon bude rovnoměrně dělit mezi připojená zařízení. V praxi tak může skvěle posloužit například pro současné nabíjení iPhonu a Apple Watch. Zatím není jasné, kdy hodlá Apple novou nabíječku představit, nicméně podle dosavadních predikcí se tak stane letos na podzim při společné premiéře s novou generací smartphonů řady iPhone 14.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button