Novinky

Ukázka z knihy: Apple: Cesta k mobilům

“Dnes se spolu zapíšeme do historie,” prohlásil Steve Jobs, když ve svém typickém roláku a modrých džínách vstoupil na pódium sanfranciského MacWorld Expa 9.ledna 2007. Dalších dvacet minut diváky napínal. Rekapituloval přechod na platformu Intel, úspěchy iPodu, prodeje iTunes a Apple TV. Pak se napil ze sklenice vody, a na chvilku se odmlčel, aby oddělil své předchozí vystoupení od toho, co mělo přijít nyní. Aby podtrhl význam následujícího prohlášení.”Na tento okamžik jsem se těšil dva a půl roku,” přiznal se, když položil sklenku s vodou.”Jednou za čas přijde revoluční produkt, který všechno změní. Je velkým štěstím, když se vám podaří účastnit se jedné takové události. Apple měl tu výsadu, že byl schopen představit hned několik takových produktů světu. V roce 1984 jsme představili Macintosh. Nezměnil jenom Apple, ale celé odvětví průmyslu. V roce 2001 jsme představili první iPod a změnili jsme nejenom způsob, jakým my všichni posloucháme hudbu, ale celý hudební průmysl,” řekl vážným hlasem Jobs a hned pokračoval: “Dnes vám hodlám představit tři revoluční nové produkty. Tím prvním je širokoúhlý iPod s dotykovým ovládáním,” prohlásil, ale to už jej přerušil potlesk. Nenechal jej doznít, hned navázal “Druhým je revoluční mobilní telefon,” a potlesk zazněl znovu.”A třetí je průlomové internetové komunikační zařízení,” oznámil posluchačům, kteří jeji odměnili už dosti nejistým potleskem.”Takže tři zařízení. iPod, telefon a internetový mobilní komunikátor,” zopakoval Jobs, zatímco za jeho zády se na presentaci promítaly ikonky iPodu, telefonu a Safari. “Už to chápete? NEJSOU to tři jednotlivá zařízení, je to jedno zařízení. A my mu říkáme iPhone. Dnes Apple přetvoří mobilní telefon. Zde ho máme!”

A za jeho zády se auditoriu promítl obrázek iPhone, načež sál propukl v obrovský potlesk. Steve Jobs nelhal. Právě přepsal budoucnost telekomunikačního průmyslu pro mnoho dalších let. Ještě chvíli mu ale bude trvat, než i nejvytrvalejší odpůrci uznají změnu, kterou na trh jeho iPhone přinesl.

(Ukázka z chystané knihy Apple: cesta k mobilům, vydává Mladá Fronta předběžně duben 2012)

[youtube ftf4riVJyqw nolink][break][break]

FiL

Dlouholetý uživatel produktů Apple všeho druhu a věčný experimentátor. Dne 1.1.2012 po několikaletém rozmýšlení založil tento blog pro začínající i zkušené uživatele a pokud může vždy se snaží pomoct. Držitel Apple Certified Associate - Mac Integration 10.7, Apple Certified Associate - Mac Integration 10.8. Apple Certified Support Professional 10.7 a Apple Certified Technical Coordinator 10.7

Doporučené články

4 Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button