Novinky

Trh si žije vlastním životem. Akcie Applu trhají rekordy a hodnota společnosti překonala 1,5 bilionu

Současná situace na akciovém trhu ukazuje, že dění na burzám může mít se skutečnou ekonomickou společného pouze málo. Firmy téměř po celém světě zažívají pomalé probouzení z útlumu, jež způsobily opatření zavedená ve snaze zabránit šíření koronaviru. Například průmyslová výroba v Česku se v dubnu propadla 33,7 procenta, razantně klesl také český vývoz. A ve světě situace není příliš odlišná. Ceny akcií přesto už dosáhly svých předkrizových hodnot. Za tímto paradoxem stojí především masivní pumpování peněžní zásoby do oběhu. Tímto krokem se centrální banky snaží dopady krize zmírnit.

Díky tomu se na historicky nejvyšší hodnoty vyšplhaly i akcie Applu. A to v době, kdy společnost bude pravděpodobně nucena oddálit představení iPhonu a obchody v domovských Spojených státech jsou kvůli rozsáhlým rasovým nepokojům zavřené. Přesto se akcie AAPL po březnovém propadu o téměř 100 dolarů vrátily na svou úroveň ze začátku roku. Nyní už ji dokonce i překonaly. Jedna akcie společnosti Apple se tak aktuálně (čtvrtek 9:00) obchoduje za 352 dolarů. Celková tržní kapitalizace firmy dosahuje hodnoty 1,53 bilionu dolarů.

Nový iMac klepe na dveře. Po osmi letech dorazí s novým designem a konečně pohřbí plotnové disky

Tím se výrobce iPhonů stal první americkou společností, která kdy překonala metu 1,5 bilionů dolarů. Stalo se tak necelé 2 roky poté, co se hodnota společnosti přehoupla přes jeden bilionů. Šampaňské nejspíše otevírají i v nedaleké Tesle. Akcie této automobilky se totiž přehouply přes 1000 dolarů. Tesla je tak aktuálně nejhodnotnější automobilkou světa. A to i přesto, že ročně vyrobí zhruba 400 tisíc vozů. Například z linek Toyoty ročně sjede téměř 9 milionů vozů.

Zdroj
Macrumors

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button