Novinky

TP-LINK HS100/110: Bezdrátově ovládané zásuvky pro chytré domácnosti

Společnost TP-LINK uvádí na český trh inteligentní bezdrátově ovládané elektrické zásuvky Smart Plug HS100 a HS110 určené pro automatizaci provozu domácnosti. Ty umožňují řídit domácí spotřebiče na dálku a mít o nich neustálý přehled odkudkoli prostřednictvím mobilního telefonu se systémem Android nebo iOS. Model HS110 navíc sleduje i spotřebu elektrické energie.

Snímek obrazovky 2016-05-17 v 19.29.25

Řízení a automatizace bez vstávání z postele

Zásuvky HS100/110 umožňují prostřednictvím chytrého telefonu na dálku ovládat spotřebiče či rozsvěcet a zhasínat světla, případně naprogramovat automatické zhasnutí v určitou dobu podle obvyklého životního rytmu obyvatel domácnosti.

K ovládání zásuvky slouží bezplatná aplikace Kasa pro mobilní zařízení s operačním systémem Android (verze 4.1 a vyšší) nebo iOS (ve verzi 8 a vyšší). Inteligentní zásuvky HS100/110 lze také propojit se zařízením Amazon Echo a ovládat jejich funkce pomocí hlasových povelů.

Snímek obrazovky 2016-05-17 v 19.29.38

Pro ty, kdo chtějí mít dokonalý přehled o spotřebě a nákladech na elektrickou energii, nabízí model HS110 možnost sledovat spotřebu připojených zařízení v reálném čase. Nabízí i týdenní a měsíční přehledy pro zpětnou analýzu.

Bezpečí a bezpečnost

Inteligentní zásuvka přispívá k většímu bezpečí domácnosti. Časovač, který automaticky vypíná běžící spotřebiče (např. žehličku nebo kulmu) po uplynutí nastavené lhůty, snižuje riziko vzniku požáru. Funkce „stále doma“ odrazuje lupiče rozsvěcením a zhasínáním světel v běžném denním rytmu domácnosti, i když její obyvatelé odjedou například na dovolenou.

Snímek obrazovky 2016-05-17 v 19.29.53

Inteligentní zásuvky jsou již k dispozici v prodejní síti partnerů společnosti TP-LINK, a to za doporučenou koncovou cenu 999 Kč u modelu HS100 a 1199 Kč u modelu HS110.

Klíčové vlastnosti:

  •  Vzdálený přístup – možnost ovládání spotřebičů odkudkoli, kde je k dispozici připojení k internetu pomocí bezplatné aplikace Kasa pro chytré telefony.
  •  Časování – automatické zapínání a vypínání spotřebičů podle harmonogramu, např. rozsvícení světel při setmění nebo zhasnutí při rozbřesku.
  •  Režim „pryč z domu“ – zapíná a vypíná spotřebiče tak, aby vznikl dojem neustálé přítomnosti.
  •  Hlasové ovládání pomocí zařízení Amazon Echo (k zakoupení samostatně).

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

2 Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button