Novinky

Touch ID by se do iPhonu mohlo vrátit už v příštím roce

Smartphony od Applu už několik let využívají technologie rozpoznání obličeje. Tento pokročilejší způsob zabezpečení nahradil dříve užívané čtečky otisku prstů Touch ID. Tento krok byl logický zejména proto, že Apple začal prodávat iPhony bez rámečků kolem displeje. A protože v té době neměl dostatečné vyspělé technologie na to, aby čtečku zabudoval přímo do displeje, musel přijít na řadu kompromis. Řešení jménem Face ID se ovšem nakonec ukázalo jako povedené. Množství uživatelů si jej oblíbilo a podle Applu je také bezpečnější.

Podle posledních zpráv je ale možné, že se Apple vrací zpátky ke skenování otisků prstů. Podle čínského listu Economic Daily News se Apple hodlá sejít s taiwanským výrobcem displejů GIS. Obě společnosti mají probírat právě zapojení Touch ID přímo do displeje. Zpráva uvádí, že Apple přemýšlí nad řešením společnosti Qualcomm. Pokud jednání dopadne dobře, výsledky by měly být na světě velmi brzo.

FBI vydala oficiální vyjádření v němž varuje před populární aplikací. Uživatele vyzývá k jejímu smazání

Apple totiž počítá s tím, že čtečka v displeji by se v iPhonu objevila už v roce 2020, případně o rok později. Tato informace koresponduje s tím, co už dříve tvrdil analytik Ming Chi Kuo, agentura Bloomberg a banka Barclays. Všichni mluvili o tom, že v roce 2020 nebo 2021 Apple představí iPhone s Face ID i Touch ID. Qualcomm už tuto technologii dodává konkurenčnímu Samsungu, teoreticky tak nemusí být integrace do iPhonu takový problém.

Zdroj
Macrumors
Štítky

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close