Novinky

Tohle od Applu nikdo nečekal. Nový CarPlay využije všechny displeje ve vašem voze a vypadá to zatraceně dobře

Apple na úvodní konferenci WWDC 2022 představil řadu novinek v čele s iOS 16, do kterého zamířilo zbrusu nové rozhraní CarPlay. Jde o jednoznačně největší vylepšení od jeho uvedení a troufám si tvrdit, že potěší všechny řidiče. Nová podoba CarPlay se již nebude omezovat pouze na hlavní displej infotainmentu. Vývojáři se totiž rozhodli využít digitální přístrojové kapličky, které jsou v současných vozech čím dál běžnější.

Před volantem si tak budete moci zobrazit některou z řady propracovaných rozhraní kombinující data z navigace či rychloměru. Proměny se dočkala také hlavní obrazovka, odkud půjde ovládat například navigaci, případně si nechat zobrazit data z palubního počítače jako je zbývající množství paliva, zařazená rychlost či aktuální otáčky motoru.

Apple CarPlay tak může prakticky nahradit nativní systém automobilu, což je ta největší novinka, kterou pravděpodobně nikdo nečekal. Novou podobu rozhraní již nyní podporuje řada největších automobilek. Co už tak potěšující není, je avizovaná dostupnost až u modelů představených v příštím roce.

Seznam prvních automobilek, které budou podporovat nové rozhraní Apple CarPlay

Apple si od uvedení vylepšeného CarPlay slibuje, že vývojáři začnou vyvíjet nový typ aplikací, které dokážou z iPhonu a palubních systému automobilu vyždímat maximum a tím i přinést nový typ uživatelského zážitku.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button