Novinky

Tohle benzínoví šílenci nerozdýchají. Aston Martin nabízí přestavbu klasických sporťáků na elektromobily

Emisní limity jsou zkrátka neúprosné a jak se ukazuje, postihují všechny výrobce bez výjimky. I výrobci supersportovních vozů tak nyní musí představovat podivné hybridní modely, které celé automobilce vylepšují statistiky produkovaných emisí. Problém mají však i majitelé starších vozů. Některá města totiž zakazují vjezd do center automobilům do určitého roku výroby.

S opravdu šalamounským řešením nyní přišla kultovní britská automobilka Aston Martin. Majitelům ikonických veteránů totiž začala nabízet přestavbu jejich vozu na elektrický pohon. Značka představila program s názvem Heritage EV, v rámci něhož mohou majitelé starých Astonů proměnit svůj vůz na elektromobil. Jistě, zarytému fanouškovi klasickým aut se z podobné představy právě muselo udělat nevolno. Podle automobilky se však jedná o elegantní řešení, jak vyřešit problém se stále běžnějším zákazem vjezdu starších aut do center měst. 

Tesla vyrábí 1000 kusů Modelu 3 za jeden den. Pořád je to ale málo

Majitelé, kteří na proměnu svého klasického sporťáku v elektromobil přistoupí, získají automobil s 65kWh baterií a dojezdem přes 320 kilometrů. Z nuly na sto staronový sporťák zrychlí za dobu kratší než 4 vteřiny a maximální rychlost by měla dosahovat až 250 kilometrů za hodinu. Jako cenu útěchy za rozloučení s klasickým řvoucím motorem tak majitelé získají podstatně vylepšené parametry svého vozu. Přestavbu klasického sporťáku však Aston Martin nebude nabízet věčně. Dostane se jen na 155 prvních zájemců. Cena zatím zveřejněna nebyla. Rozhodně však nepůjde o nic pro běžné smrtelníky.

Zdroj
The Verge
Štítky

Doporučené články

2 Komentáře

  1. Podle automobilky se však jedná o elegantní řešení, jak čelit stále běžnějšímu zákazu vjezdu starších aut do městských center.

    Prosím přepsat na cestinsky správnou verzi a smazat muj komentář 😇

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close