Tipy a triky pro hraní online

Tipy a triky pro hraní online

 Hraní online je stále populárnější a liší se od hry offline hned v několika věcech. Hlavní z nich je fakt, že online často hrajete proti ostatním hráčům – lidem. To nejen přináší nové možnosti a způsoby hraní, ale také číhající nebezpečí. Zde probereme několik tipů pro hraní na internetu, kterých byste se měli držet:

Nastavení PC

Než budete instalovat hru, ujistěte se, že máte přehled o různých aspektech vašeho Macu. O operačním systému, procesoru, paměti, prostoru na pevném disku a o grafické kartě. Všechny tyto informace najdete v menu –  „O tomto Macu“ (About This Mac). Je to důležité proto, že každá hra má nějaké minimální či doporučené požadavky na systém (System Requirements). Důležité je také pohlídat si prostor na disku. Pokud volný prostor klesne pod 15 %, nemůže systém pracovat na optimální úrovni. Rozhodné ne! – pokud chcete, aby hraní probíhalo bez problémů. Přínosné je také zavřít všechny větší aplikace jako webové prohlížeče a zastavit automatické otvírání aplikací, když se do počítače přihlásíte. Zkontrolujte také, že veškerý software, který užíváte, je aktualizovaný. I to může ovlivnit způsob, jakým pracuje váš Mac a jak se vám na něm hraje. 

Terminologie a znalost hry

Naučte se terminologii pro hru svého výběru a základní pravidla předem. Pokud hrajete single player hru, tak na názvech zase tak nesejde. Když však potřebujete komunikovat a koordinovat hru s ostatními lidmi, bude to třeba. V mnoha multiplayer hrách musíte znát jména charakterů, akcí, míst, předmětů a dalších součástí hry. Znalostí terminologie a pravidel si usnadníte cestu ve hře a zdokonalíte své herní schopnosti. Nehledě na to, že hra bude o to zábavnější. A toto pravidlo se nevztahuje jen na video hry, i když hrajete kasinové hry, ať už jde o hrací automaty zdarma, nebo moderní ruletu, je potřebné znát základní pravidla a orientovat se v například v typech sázek. Několik minut, které věnujete nastudování hry se vám nakonec určitě vyplatí.

macbookpro13-100657828-orig

Bezpečnost

Hra online přináší i různá nebezpečí. Je možné je obecně rozdělit na technologická ve formě virů, červů ve zprávách, emailech, stahovaném softwaru a souborech, a nebezpečí sociální, která způsobuje kombinace herního prostředí a komunikace v rámci platformy. Útočníci většinou cílí na vaše osobní data, dochází k odcizením identity, získání přístupových informací k platebním kartám a peněženkám, dále pak je reálný také nevhodný kontakt s nezletilými, kdy útočník předstírá totožný věk a většinou se snaží získat osobní informace nebo vylákat dítě k setkání. Všem těmto hrozbám se samozřejmě můžeme jednoduše bránit. Nepodceňujte antivirové programy, s osobními informacemi zacházejte opatrně a stejně tak pracujte s otevíráním souborů a softwaru. Doporučit můžeme také dvoustupňovou autentizaci u her či aplikací, které to umožňují. 

Zapojení se do komunity

Hráčské komunity jsou rozsáhlé a mají svou historii. Stát se jejich součástí přináší nepopiratelné výhody. Dozvídáte se o nejnovějších updatech, můžete se dozvědět o strategiích a novinkách. Zapojením se na fóru hráčů dostane vaše hraní zcela jiný rozměr a z obyčejné mechanické hry se stane sociální zkušenost. 

Autor

Tento text nese prvky PR článku - komerční obsah. V případě zájmu o spolupráci či publikaci reklamního sdělení, zašlete poptávku na e-mail admin@ceskymac.cz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.