Novinky

Cloud Battery: s touto aplikací už nikdy nebudete mít vybité žádné zařízení

S příchodem iOS 14 byly představeny již dlouho očekávané widgety. Postupem času se většina aplikací přizpůsobuje a vytváří své widgety, aby bylo jejich používání co nejpříjemnější. Mezi jeden z widgetů, které máte dopředu dány Applem, patří widget Baterie. V něm můžete sledovat stav baterie aktuálního zařízení a jeho doplňků. Například na iPhonu vidíte baterii iPhonu, Apple Watch a AirPodů. Na iPadu vidíte baterii iPadu a Apple Pencil. 

Pokud ale chcete vidět kapacitu baterii u více zařízení, zmizí číselná hodnota. Ukazuje se pouze kruhový ukazatel, ze kterého můžete zhruba odhadnout, kolik procent baterie vám asi zbývá. A co teprve, když pracujete na iPadu a potřebujete zjistit, jak je na tom váš telefon? Takových scénářů je určitě mnoho a řekl bych, že snad všechny dokáže vyřešit právě aplikace Cloud Battery. Pojďme se společně podívat, co vše tato šikovná appka umí.

iCloud v hlavní roli

Hlavní gró této aplikace najdete právě v iCloudu. Aplikaci totiž můžete stáhnout do všech zařízení, které chcete sledovat – Apple Watch, iPhone, iPad i MacBook. Pro uživatele MacBooků s M1 mám dobrou zprávu, vše funguje naprosto v pořádku. Musím se přiznat, že jsem nevěděl, že přes iCloud je možné sdílet i stav baterie. Appku si tedy stáhnete do všech zařízení, povolíte iCloud Drive a v aplikaci samotné jen přidáte další zařízení, která chcete vidět.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Dominik Ulč)

Design a ovládání

Velice oceňuji jednoduchý a plochý design, který vychází z designu iOS. Na hlavní obrazovce vidíme všechna spárovaná zařízení a pod nimi, bohužel, poměrně velkou reklamu. V levém horním rohu se potom nachází tlačítko plus na přidání dalších zařízení. V pravém rohu je potom tlačítko na změnu pořadí zařízení. Svá zařízení si totiž můžete nechat zobrazovat podle názvu, podle stavu baterie, nebo na základě vlastního uvážení. Třetím a posledním tlačítkem jsou tři tečky, které znázorňují nastavení. Zde se skrývá podrobné nastavení widgetu, který si potom můžete přidat na plochu. Ovšem úprava widgetu a skrytí reklam, jak už je v dnešním světě běžné, je zpoplatněné 79 korunami. To však s ohledem na přidanou hodnotu není moc a lze to považovat za adekvátní částku.

Na MacBooku se vám potom do stavové lišty přidá druhá ikona baterie, která po rozkliknutí ukáže všechna vaše zařízení a jejich stav. Na Apple Watch máte potom po otevření appky k dispozici kruhový přehled. 

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Dominik Ulč)

Widgety pro iPhone a iPad

Jak už jsem zmiňoval, od iOS 14 je možné si na plochu vašeho iPhonu přidat widgety. Přijde mi, že tato aplikace vytrhne trn z paty spoustě uživatelů a doufám, že mnoha z váš zase o kousek usnadní používání svých zařízení. Na iPhonu máte k dispozici tři velikosti widgetu – 2×2, 2×4 a 4×4 ikony. Pokud máte, stejně jako já, více zařízení než čtyři, na první widget asi rovnou zapomeňte. Ten totiž umí, stejně jako ten od Applu, ukázat jen čtyři zařízení.

V čem má ale nad Applem navrch, je možnost úpravy widgetu, kdy si do něj můžete přidat číselné hodnoty procent baterií. Ve větších zobrazení widgetů je pak vše přehledně vidět a vy máte v aplikaci k dispozici spoustu nástrojů na úpravu a přizpůsobení widgetů. Osobně bych ještě uvítal možnost, kdy si budu moci upravovat barvy při poklesech pod určité hodnoty. Pak bych totiž nepotřeboval číselné ukazatele a stačilo by mi vědět, že například mezi 40 a 20 procenty je žlutá a pod 20 % například červená.

Dochází šťáva? Nevadí, pošle vám notifikaci

Co mě baví snad ze všeho nejvíc jsou notifikace. Appka vám umí poslat notifikaci, pokud baterie jiného zařízení klesne pod vámi vybranou hodnotu. Tímto definitivně končí cesty s nechtěně vybitými AirPods. Pro každé zařízení si můžete nastavit vlastní hodnotu. Já nastavil pro AirPods a iPhone 25 % a pro vše ostatní klasických 20 procent.

Závěr

Cloud Battery je za mě jedna z aplikací, která mi opravdu dává smysl a jsem ochoten podpořit její vývojáře. Placená verze je jen pro iPhone. Do svého MacBooku a Apple Watch ji dostanete zcela zdarma. Osobně jsem měl trochu problém s widgetem, který se mi zobrazil až po odinstalování a znovu nainstalování aplikace. To ale může být také chybou iOS 14.5 Beta, kterou testuji. Pokud vás appka nadchla jako mě, můžete si ji stáhnout přímo zde.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Dominik Ulč)

Máte nějaké vlastní tipy na další podobně užitečné appky? Budeme rádi, když se o ně podělíte v diskuzi pod článkem.

Dominik Ulč

U Applu obdivuji dokonalou propracovanost designu jednotlivých produktů, ekosystém i skvělý marketing. Ve volném čase se věnuji focení a objevování nových míst. Nejlépe ve vzájemném propojení. Moc rád se s Vámi podělím o mé zkušenosti, poznatky a rady nejen ze světa jablečné společnosti.

Doporučené články

2 Komentáře

  1. Krásný den všem, prosím jak zprovoznit v MacBooku s M1? Ve článku se píše, že je aplikace dostupná i pro ně, ale není tomu tak.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button