Novinky

Apple na WWDC představí externí 5K monitor s vlastní grafickou kartou

V minulých dnech se začaly objevovat zprávy, které poukazovaly na mizející skladové zásoby Thunderbolt monitorů. Možným důvodem je plánovaná konference WWDC, na které se očekává příchod nových produktů ze segmentu výpočetní elektroniky. Jednou z novinek se údajně stane další generace externího displeje, který má nabídnout 5K rozlišení (5120 x 2880 pixelů) a přepracovaný design. V této souvislosti se na povrch dostávají zákulisní informace, podle nichž nový Thunderbolt Display nabídne vlastní grafickou kartu, která umožní připojení slabších MacBooků.

Ačkoli se může myšlenka dedikovaného GPU v monitoru zdát jako šílená, z praktického hlediská dává smysl. Odborná veřejnost poukazuje na budoucí kompatibilitu s MacBooky, u nichž Apple klade čím dál větší důraz na mobilitu. Zdárným příkladem je 12“ Retina MacBook, jehož nepříliš výkonný hardware by 5K rozlišení jednoduše neudýchal.

overview_hero2

Pokud se Apple bude i nadále držet stejné strategie, implementace grafické karty do externích monitorů bude jediným možným řešením. Praxe by mohla fungovat tak, že v případě detekce slabšího hardwaru, monitor aktivuje vlastní grafiku a odlehčí připojenému MacBooku.

Co se týče dalších parametrů, od nového Thunderbolt monitoru se očekává přepracovaný design vycházející z aktuální generace iMaců. S ohledem na včerejší únik šasi nového MacBooku Pro je téměř jisté, že monitor bude možné připojit prostřednictvím USB-C zkombinovaného s Thunderbolt 3. Jestliže se naplní všechna očekávání a to včetně již zmíněné integrace grafické karty, bude tomu pochopitelně odpovídat i koncová cena.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button