Novinky

Teprve osmnáctiletý mladík žaluje Apple a požaduje odškodnění ve výši jedné miliardy dolarů

Amerika je nejen zemí neomezených možností ale také plná příběhů, nad nimiž běžný Evropan může jen nevěřícně kroutit hlavou. Jeden takový se nedávno odehrál ve státě New York, kde Ousmane Bah zažaloval společnost Apple o miliardu dolarů. Teprve osmnáctiletý mladík požaduje po kalifornské společnosti odškodnění za spojení jeho jména s obličejem zloděje, který kradl v prodejnách Apple Store.

Ousmane Bah byl do celého incidentu zavlečen díky tomu, že ztratil svou studentskou průkazku, kterou zloděj zneužil při krádežích v kamenných prodejnách Applu. Vše následně eskalovalo zatčením Baha ve čtyři hodiny ráno. Mladík se sice snažil zasahujícím policistům vysvětlit, že průkazka nese fotografii jiné osoby, nicméně k zatčení přesto nezabránil. Vše se nakonec vysvětlilo až při zpětném vyšetřování, kdy se ukázalo, že když skutečný viník kradl v Bostonu, Ousmane Bah byl tou dobou na Manhattanu.

Žaloba staví na „nedbalém chování Applu“, díky němuž byl mladík obviněn z několika zločinů, které nespáchal. Požadované odškodnění ve výši jedné miliardy amerických dolarů má „zalepit“ veškeré újmy, které Ousmane Bah během vyšetřování utrpěl. Žalující strana dále zmiňuje bezpečnostní technologii Applu pro rozpoznávání obličejů, byť není úplně jasné, kam tím míří.

Přestože je žalující strana jednoznačně v právu, požadovaná částka působí až zbytečně přehnaným dojmem. V dohledné době proto bude zajímavé sledovat, jak celý případ dopadne a zda Ousmane Bah u soudu uspěje v takovém rozsahu, jaký vznesl jeho právní zástupce.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close