Novinky

Tato chytrá deka sama ustele postel a ještě vás v noci zahřeje

Je horká letní noc a zatímco vy si připadáte jako v sauně, partnerka je zachumlaná až po uši. Podobnou situaci zažila každá minimálně dvoučlenná domácnost sdílející jedno lože. Pohoda během spánku je pro lidský organizmus nesmírně důležitá. Když se ráno vzbudíte zpocení či naopak prokřehlý, může to negativně ovlivnit vaši produktivitu během dne. S tím ovšem může být brzy konec. Alespoň to si myslí společnost SmartDuvet, která v těchto dnech sbírá potřebné finance na komunitním serveru Kickstarter. Předmětem jejich snažení je rozjetí sériové výroby chytré přikrývky umožňující dvěma lidem nastavení preferované teploty na své straně lůžka.

SmartDuvet lze ve zkratce definovat jako speciální nafukovací vložku, kterou lze připnout k jakékoli přikrývce. Nedílnou součást tvoří ovládací jednotka, kterou lze ukrýt pod postel. V jejích útrobách se kromě nezbytné elektroniky ukrývá vzduchové čerpadlo, které vhání do trubic vzduch s požadovanou teplotou.

Důmyslný mechanismus komor umí kromě regulace teploty ještě jednu nesmírně užitečnou věc – ustlat postel. V praxi stačí jediné kliknutí v mobilní aplikaci a systém provede rovnoměrné nafouknutí všech komor, čímž se deka vrátí od ustlaného stavu. Tvůrci netradičního zařízení tvrdí, že SmartDuvet může mít vliv na snížení nákladů za vytápění v zimních měsících. S prvními expedicemi se počítá v září letošního roku. Jako první se dočkají podporovatelé projektu, kteří přispěli v „crowdfoundingové“ kampani.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button