Novinky

Takto vypadal vůbec první prototyp iPhonu. Spíš než telefon připomínal základní desku počítače

Redakci webu TheVerge se podařilo získat fotografie původního prototypu prvního iPhonu. Již při letmém pohledu jde o fascinující výlet do minulosti, který odhaluje vývoj dnes již legendárního kousku elektroniky.

Konkrétně se jedná o prototyp předprodukčního iPhonu 2G s kódovým označením M68. V podstatě jde o jednu velkou základní desku, k níž je připojen dotykový displej. Na desce se nacházely další moduly jako například slot pro SIM kartu, LAN port či analogové vstupy pro audio. Zmínit si zaslouží také dedikovaný modul fotoaparátu, port RJ11 a trojice komponentních konektorů pro video.

 

Vtipně pak působí ovládací prvky pro regulaci hlasitosti, napájení a tlačítko pro návrat na domovskou obrazovku, které jsou rozmístěny po okrajích základní desky.

 

Prototypová platforma byla údajně používána inženýry, kteří měli za úkol navrhnout originální operační systém, který dnes známe pod názvem iOS. Červená barva základní desky nebyla zvolena náhodou. Tato barva je totiž typická pro všechny prototypy Applu. Komerční verze produktů mají základní desky buď modré či zelené.

 

Prototyp prvního iPhonu byl osazen směsicí komponent od nejrůznějších firem. Procesor a paměťové moduly pocházely od Samsungu, řada dalších čipů pak nesla logo společností Intel, Infineon, CSR, Marvell a Skyworks.

 

Publikované fotografie jsou úžasnou sondou do vývoje zařízení, které v roce 2007 otřáslo celým segmentem mobilních telefonů. Zároveň je fascinující vidět, kam se iPhone od svého vzniku posunul a jak vypadá jeho současná verze.

 

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close