Novinky

Taiwanci začínají být příliš drazí, Apple hledá nové dodavatele v Číně

Ziskovost je faktor, který mohou Applu ostatní společnosti jen závidět. Pohádkových marží přitom firma z Cupertina dosahuje zejména díky kombinaci velmi sebevědomých cen a nízkých nákladů na výrobu, kterou mají velmi často na starosti dodavatelé z Asie. Zejména pak taiwanské společnosti. Na tomto ostrově sídlí mimo jiné i společnost Foxconn, která pro Apple zajišťuje finální kompletaci jablečných smartphonů.

Nyní se však ukazuje, že Taiwanci začínají být pro Apple příliš drazí a značka se stále častěji začíná obracet na dodavatele z Číny. Web Digitimes v této souvislosti uvádí, že nemalé množství taiwanských firem bylo nuceno najít si nové odběratele, kteří by výpadek tržeb po Applu nahradili. Až do současné doby pro ně přitom Apple byl stěžejním odběratelem, na němž byla daná firma v podstatě závislá. Apple totiž podle zprávy taiwanského webu mění svou marketingovou strategii a přestává být značkou vyrábějící pouze highendové produkty.

Apple se stává dostupnějším

Stále častěji firma přichází s výrobky, které na trhu konkurují i cenou. Proto je nyní nutné snižovat náklady na výrobu. Jednou z postižených společností je například firma Catcher Technology, která dosud pro Apple vyráběla hliníková šasi pro Macbooky. Poté, co Cather o část lukrativní zakázku přišel, našel Apple nového dodavatele pro část objemu výroby právě v Číně.  Digitmes ovšem tvrdí, že Foxconn dodavatelem Applu zůstane i nadále. Stejně tak si část zakázky udržela již zmíněná firma Catcher.

Nové iPhony dostanou rychlejší bezdrátové nabíjení

Je zjevné, že se Apple snaží představovat produkty, které si mohou dovolit širší masy lidí. Už v roce 2016 se na trhu například objevil iPhone SE za neapplovskou cenu 13 tisíc korun. Loni poté nabídku doplnil i levný iPad, který je určen hlavně pro využití při výuce ve školách. Za několik týdnů navíc můžeme očekávat ještě jeden cenově dostupnější iPhone, který bude představen společně s nástupci modelu X.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button