Novinky

T-Mobile Chytré auto dostalo webovou aplikaci. Uživatelé tak získají pohodlnější přístup k informacím

Chytré auto je služba od T-Mobile, která umožňuje díky speciálnímu zařízení do OBD portu každé auto proměnit v chytré. Zařízení nově posílá informace o voze nejenom do aplikace v telefonu, ale uživatelům jsou nyní k dispozici také na webu. Nemusí si přitom nic instalovat a ani aktualizovat. Potřebuje pouze webový prohlížeč. Všechny informace jsou uchovávány a zálohovány na serveru a zákazník se k nim dostane po přihlášení z jakéhokoliv počítače.

T-Mobile spuštěním webové aplikace reaguje na přání samotných zákazníků. Vítají ho především ti firemní, kterých je mezi uživateli Chytrého auta již několik tisíc. Oborem podnikání se nejedná jen o logistické firmy, jak by se mohlo zdát, ale zastoupeny jsou firmy různého zaměření, od stavebnictví přes úklidové firmy až po cestovní ruch. 

Ještě pohodlnější přístup k informacím o voze

Potřeba snadnějšího a pohodlnějšího přístupu k informacím z pohodlí kanceláře – to byla nejčastější zpětná vazba našich zákazníků,“ říká Otakar Mráz, senior manažer Consumer IoT HUB, jehož tým řídí zavádění produktu v celé Evropě, a dodává: „Především firemní zákazníci nyní oceňují, že na monitoru počítače nově vidí, kde se v jeden moment nachází všechny vozy jejich vozového parku, kolik kilometrů ujely, kde se nachází a podobně.“ Uživatel si může pohodlně exportovat detaily o jednotlivých jízdách, včetně rozdělení na firemní a soukromé, jako podklad pro knihu jízd.

Registrace do aplikace a také přidání vozu je i nadále možné pouze přes mobilní aplikaci Chytré auto. Uživatelé se na web přihlásí přímo z této stránky, přičemž přihlašovací jméno a heslo je stejné jako do mobilní aplikace. Webová aplikace je dostupná na prohlížečích Chrome, Firefox a Safari.

Zákazníci mají se službou Chytré auto na území Evropské unie pod kontrolou celou řadu věcí, jako je:

  • lokalizace vozu  
  • styl jízdy a základní statistiky 
  • stav baterie
  • orientační diagnostika poruch
  • upozornění o odtahu, otřesech, vyjmutí zařízení, výjezdu z vyznačené oblasti nebo rychlostním limitu
  • bezplatnou asistenční službu

Službu Chytré auto vyvinula společnost T-Mobile Czech Republic ve spolupráci s partnerem Mojio a v současné době již úspěšně funguje nejenom v Česku, ale také na americkém, německém, rakouském a polském trhu. Chytré auto od T-Mobilu dlouhodobě testujeme, přičemž naše zkušenosti jsou především kladného rázu. Jak T-Mobile Chytré auto funguje v praxi a v čem spočívají jeho největší výhody si můžete přečíst v naší recenzi (článek zde).

Zdroj
TZ

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close