AktualityNovinky

Spotify vrací úder. Odkrývá nekalé taktiky Applu

V aktuální při, která probíhá na pozadí pomalého odkrývání detailů ohledně spuštění nové streamovací hudební služby, jenž má Apple v plánu uvést na svět skrze svou firmu Beats docela hlasitě sekunduje i spor mezi Applem a zatím největším hráčem na tomto trhu, Spotify. Právě švédská firma se cítí příchodem mocného konkurenta ohrožena a Apple naopak chce nebezpečného a zavedeného hráče vytlačit co nejvíce na okraj.

image

Už jsme informovali o metodách na hranici zákona, které jablečný gigant používá aby tohoto cíle dosáhl, tentokrát však úder vrátilo Spotify. To si stěžuje, že Apple si při koupi prémiového účtu přes App store nechává zaplatit 30% poplatek jako daň. Upgrade učtu na Spotify pak údajně místo 9,99USD vyjde na 12,99USD. Spotify, a další společnosti z hudební branže prohlašují, že tento poplatek je nefér a vytlačuje slabší tím slabší konkurenci z trhu.

Když se registrujete na webu a poté si stáhnete na vaše zařízení v App store Spotify aplikaci, cena je 9,99USD. Když si ale stáhnete aplikaci, přeš kterou se zaregistrujete, cena rázem poskočí na oněch 12,99USD.
Apple má údajně v plánu svou službu poskytovat za 5 dolarů na měsíc.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button