Novinky

Sergey Brin z Googlu staví vlastní vzducholoď. Bude rozvážet humanitární pomoc

Sergey Brin bude v technologickém světě už navždy znám především jako spoluzakladatel Googlu. Globální kolos už jeden z nejbohatších lidí planety aktivně neřídí. Může se tak věnovat dalším aktivitám. Nyní vyšlo najevo, že projektem, kterému Brin aktuálně pravděpodobně věnuje nejvíce energie je trochu tajemný startup LTA. Ten se zabývá vývojem obří vzducholodě. Muž, který svět naučil vyhledávat na internetu, tedy pracuje na vylepšení technologie, kterou znala už generace císaře Františka Josefa.

Jízlivé poznámky stranou. Vzducholoď od LTA samozřejmě bude obsahovat technologie z 21. Století. Mimochodem, zkratka LTA znamená „lighter that air“, tedy „lehčí než vzduch“. Na tomto dopravním prostředku už inženýři pod vedením spoluzakladatele Googlu pracují už minimálně čtyři roky. Hlavním cílem je vývoj bezemisního dopravního prostředku, který najde své využití při humanitárních misích. Vzdušné plavidlo by na délku mělo měřit 200 metrů. Stejně velké byly vzducholodě během své zlaté éry.

Co můžeme čekat od úterní keynote a jaké novinky Apple nejspíše představí?

Sergey Brin do záměru stavby ekologické vzducholodě investoval možná až 100 milionů dolarů. Finanční motivace zatím ale nebyla. Vzducholoď LTA má totiž sloužit k humanitárním účelům. Tento typ letounu totiž k přistání nevyžaduje runway, takže může přistát i na velmi odlehlých místech. Například po přírodních katastrofách. Nákladu ovšem pojme více než vrtulník. Vše se navíc odehrává prakticky bez emisí. Například ve srovnání s nákladní lodí produkuje vzducholoď až o 90 procent méně emisí. Plavidlo by mohlo být k prvnímu vzletu připravené už letos. Firma totiž údajně už staví první prototyp pro 14 pasažérů.

Zdroj
BI

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button