Novinky

Sběratel se pochlubil funkčním prototypem bezdrátového nabíječky AirPower. Podívejte se, jak funguje v praxi

Píše se rok 2017 a Apple představuje svůj jubilejní iPhone X a společně s ním i bezdrátovou nabíječku AirPower. Ta měla nabídnout řadu unikátních řešení a podporu pro nabíjení až tří zařízení zároveň. Později se ovšem ukázalo, že Apple si ukousnul mnohem větší sousto, což nakonec vyústilo zrušením celého projektu. V průběhu vývoje se objevilo hned několik zásadních překážek, díky nimž se nepodařilo naplnit požadované cíle jakosti. Nejčastějším problémem bylo přehřívání, čímž trpěla většina prototypů napříč všemi fázemi vývoje. Jeden z těchto prototypů se nedávno objevil v kolekci, kterou vlastní Apple sběratel Giulio Zompetti.

Jako každý správný sběratel se nezapomněl s novým přírůstkem pochlubit a na Twitteru zveřejnil krátké video. Samotné zařízení vypadá už na první pohled neotesaně, ale evidentně jde o funkční kus. Velmi zajímavě působí animace spojená s položením iPhonu na nabíjecí podložku. Dalším zajímavým detailem je také to, že do animace přechází aktuální čas a dokonce i tapeta konkrétního iPhonu.

Zdroj: Apple

Zachycený prototyp AirPower má pochopitelně daleko k tomu, co nám Apple prezentoval na marketingových materiálech. S nejvyšší pravděpodobností se tedy jedná o vývojový kit, na němž se testovaly klíčové funkce.

AirPower měla mít podobu sněhobílé placky. Hlavní devizou této nabíječky měla být možnost položit iPhone, Apple Watch či AirPods na libovolné místo bez nutnosti hledání optimální pozice, jako tomu je u konvenčních Qi nabíječek.

Apple k tomu hodlal použít hned několik různě velkých cívek, nicméně v praxi se ukázalo, že toto řešení s sebou přináší řadu problémů. Apple navíc chtěl, aby AirPower byla co nejtenčí, ovšem to znamenalo nepříjemné zahřívání celého zařízení. Ačkoli se v Applu snažili najít vhodné východisko, vše nakonec skončilo ukončením vývoje, jelikož ani po delší době se inženýrům nedařilo dodržet předem nastavené cíle. 

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button