AktualityNovinky

Samsung a TCMS rozjíždí masovou výrobu procesoru Apple A9 pro iPhone 6s

Společnoti TSMC a Samsung údajně zahájily masovou výrobu procesoru Apple A9 pro chystaný iPhone 6s. Informace pocházejí od blízkých zdrojů obou firem, které se již v minulosti ukázaly jako velmi důvěryhodné. Těsně předtím, než se výrobní linky rozjely, Apple oba dodavatele požádal o blíže nespecifikované úpravy waferů. Nejpřekvapivější záležitostí je ovšem zvolený 16nm FinFET technologický proces. Je až s podivem, že Apple nevyužije zkušenosti Samsungu a jeho 14nm procesorů, kterými osadil aktuální vlajkové modely Galaxy S6 a Galaxy S6 Edge.

Snímek obrazovky 2015-07-16 v 21.12.53

TSMC bude mít dále na starosti produkci senzorů Touch ID pro biometrické snímání otisků. Premiéra iPhonu 6s je naplánována na září letošního roku. Největší změny se již tradičně odehrají pod kapotou. Těšit se můžeme s největší pravděpodobností na 2GB operační paměť, 12Mpx fotoaparát s RGBW, která má zajistit perfektní snímky za zhoršených světelných podmínek a technologii Force Touch. Ačkoliv design zůstane totožný s aktuálními modely, výrobce sáhne po odolnější slitině hliníku s označením Al-7000.

Nové iPhony se mají stát doslova prodejním hitem, o čemž svědčí rekordní objednávka na dodání 80 milionů kusů do posledního čtvrtletí roku 2015.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Jeden komentář

  1. No možná s tou 14 měli nějaké problémy a tak vzali starší technologii. Jinak hezký web jen koukám, že buď ti nikdo nic nepíše nebo sem nikdo nechodí. Sám mám teď L1020 a 6S si chci koupit, jen doufám, že když už v tom bude obyčejný fotoaparát tak by nemusel vystupovat z těla jako na 6. A jelikož to bude na pohled stejné jako 6 tak se uších rámečků asi nedočkáme 🙁

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button