AktualityNovinky

Samsung se v nové kampani opět naváží do iPhone 6

V nelítostném konkurenčním boji mezi současným králi dvou nejrozšířenějších operačních systémů opět přituhuje. Samsung sáhl po své oblíbené fintě. Tou je reklamní kampaň zaměřená na srovnávání své vlajkové lodi s největším sokem, tedy s iPhone. Hlavní poselství kampaně zní (volně přeloženo) : “Není šestka, jako šestka”. Pochopitelně se jedná o narážku na střetnutí číselných označení u aktuálních modelů.

https://www.youtube.com/watch?v=itvYetQEpjM

V několika jedovatých reklamách se Samsung chlubí například ohnutým displejem, funkcemi fotoaparátu nebo bezdrátovým nabíjením. Nutno však dodat, že iPhone je momentálně paradoxně o 2 000Kč levnější než inzerovaný ekvivalent v podobě Samsung Galaxy S6. U aktuálního jihokorejského modelu se také hodně diskutuje o designové inspiraci právě zesměšňovaným konkurentem.

https://www.youtube.com/watch?v=uyMTAKx5BEA

Podle posledních informací se aktuální Samsung Galaxy S6 prodává o něco méně, než tomu bylo i loňského modelu S5. Už v tomto případě se však nejednalo o žádný prodejní hit. iPhone 6 zatím trhá prodejní rekordy kde se dá. Je tedy zjevná snaha přetáhnout alespoň pár uživatelů právě k Androidímu telefonu. A jaký je váš názor na podobný typ reklamních kampaní, v kterých si asijský gigant rozhodně servítky nebere?

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button