AktualityNovinky

Samsung se na iPad Pro chystá odpovědět ve velkém stylu

Již v minulosti nebylo žádnou výjimkou, že Samsung v konkurenčním boji odpovídal Applu téměř okamžitě. Zatímco Apple v případě inovací okoukaných u jiných společností spíše vyčkával. Jen si vzpomeňme jak dlouho musel iPhone čekat než dostane NFC, které bylo například ve výkladní skříni Googlu – Nexusu k dispozici už několik let předtím. Stejné otálení se událo i když iPhone, o palec menší  než konkurence, musel bojovat proti pěti palcovým obrům. Na druhé straně stojí za připomenutí třeba téměř okamžitá odpověď Samsungu na první na první iPady.

Concept of Apple's giant tablet.

Proto je očekávané, že Samsung se bude co nejdříve snažit odpovědět na chystaný iPad Pro. Jihokorejský gigant má ale podle několika zasvěcených serverů přijít se vskutku velkolepým trumfem. Údajně totiž plánuje představit tablet s opravdu extrémní úhlopříčkou 18.4 palců. To je v českém jazyce 46 centimetrů. Pokud máte doma čtyři iPady Air, postavte je k sobě a získáte přibližné rozměry tohoto očekávaného výtvoru. Tablet gigantických rozměrů by už samozřejmě nebyl určen k přenášení. Měl by sloužit v jako stabilní prvek vašeho obývacího pokoje nebo kanceláře. Nabízí se také využití ve školách.

ipad-pro-concept

Tablet jehož pracovní název zní Tahoe má disponovat 2Gb operační pamětí, Full HD rozlišením a 8MP fotoaparátem. Samsung také údajně pracuje na tabletu, který by měl iPadu Pro přímo konkurovat. Měl by tedy mít stejnou dvanácti palcovou úhlopříčku a stylus.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button