Novinky

S nákupem nového Macbooku raději vyčkejte. Letošní modely nabídnou fantastické parametry

V letošním roce se od Applu očekává představení nové generace Macbooků, které mají dorazit s přepracovaným designem a především novými procesory Intel z rodiny Skylake. Ty nabídnou mnohem vyšší výkon, který v porovnání se aktuálními Macbooky osazenými generací Broadwell povyskočí o zhruba 20 %. Součástí čipsetu se stane integrovaná grafická část v podobě Intel HD530, jenž se může chlubit skvělým výkonem při zachování rozumných nároků na energii. Poměrně zajímavým údajem je podpora operační paměti až do velkorysé kapacity 64 GB (DDR4, 2133 MHz). V praxi lze pochopitelně počítat, že Apple dovolí maximální upgrade „pouze“ do kapacity 32 GB.

Intel-1151-780x640Procesory Skylake se dále chlubí podporou rozhraní PCI Express 3.0 a tudíž se můžeme těšit na opětovné navýšení rychlostí pro čtení či zápis dat. Za samozřejmost lze považovat přítomnost portu Thunderbolt 3 s propustností až 40 Gbps. Přestože čipy Skylake nativně podporují bezdrátové nabíjení, v nových Macboocích tuto novinku zřejmě neuvidíme.

Intel své nové procesory vyrábí 14nm procesem, což má v konečném důsledku velice pozitivní dopad na spotřebu. S příchodem nových Macbooků lze s jistoutou počítat, že výdrž na jedno nabití opět povyskočí. Současné odhady hovoří o navýšení kolem 30 procent, což v reálu může znamenat velice zajímavé hodnoty. Je ovšem otázkou, zda Apple snížení energetických nároků nevyužije pro ztenčení konstrukce.

Pokud plánujete v letošním roce pořídit nový počítač od Applu, krajně doporučujeme vyčkat na novou generaci, která opět posune dosavadní limity na novou úroveň. V diskuzi pod článkem nám zatím můžete napsat, na jaké funkce se těšíte nejvíce.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button