Novinky

Psaní na iPhonu bude opět o něco snazší. Klávesnice Gboard pro iOS dostala funkci hmatové odezvy

Taptic Engine je unikátní vibrační mechanismus, který se v iPhonech poprvé objevil v roce 2016. Jeho smyslem je dát uživateli zpětnou vazbu u 3D Touch gest, na které lze narazit napříč celým systémem iOS a v řadě aplikací. Jednou z nich je klávesnice Gboard od Googlu, která dostala v poslední aktualizaci jednu zajímavou vychytávku.

Nejnovější verze 1.40 klávesnice Gboard pro iOS totiž nabízí funkci hmatové odezvy po stisknutí klávesy. Po její aktivaci je každé klepnutí doprovázeno krátkou vibrací. Ačkoli se jedná pouze o drobné vylepšení, v praxi může mít zásadní dopad na přesnost psaní. Díky zpětné vazbě totiž máte okamžitý přehled, zda jste danou klávesu skutečně stiskli.

Mezi další trumfy Gboard patří například integrovaná podpora Google vyhledávače či editor GIFů, bez nichž si někteří uživatelé už nedokážou představit běžnou komunikaci. Nechybí zde ani možnost psaní jedním tahem a propracovaný našeptávač podporující naší mateřštinu. Opomenout nelze ani nejrůznější skiny, kterými lze klávesnici převléct do originálního kabátku.

Pokud jste ještě o klávesnici Gboard neslyšeli, vřele ji doporučuji vyzkoušet. Stáhnout si ji můžete zdarma z App Store na tomto odkazu. Používáte na svém iPhonu nativní iOS klávesnici nebo jste si oblíbili některou z alternativ od vývojářů třetích stran?

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

2 Komentáře

  1. K čemu je mi takováto klávesnice????? Pokud si ji zapnu Google ví na co mačkám, čísla karet, hesla atd. Nerozumím proč se tady o tom píše…….

    1. při zadávání hesel a čísla karet se vždy v iOS zobrazí klasická klávesnice, takže Google nic nezjistí. Gboard jsem zkoušel a je fajn, ale daleko víc mi sedí SwiftKey

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close