Novinky

První skládací iPhone bude cílit na mladší uživatele, údajně nabídne pestré barvy a rozumnou cenu

Všechny dosavadní úniky a podané patenty jasně naznačují, že Apple skutečně pracuje na ohebném iPhonu. Podle pár týdnů starých informací má Apple už dokonce jasno v tom, jakou koncepci zvolí u finálního produktu. U svého dvorního montéra, společnosti Foxconn si nechal vyrobit dva druhy prototypů, kdy jeden připomíná svým vzezřením Samsung Galaxy Fold. Druhý vzorek pak využívá véčkovou konstrukci, jakou například disponuje aktuální model Motrola Razr.

Nejnovější únik z pera Jona Prossera pak hovoří o tom, že vedení Applu se čím dál více přiklání k podobě ohebného véčka. Tento typ konstrukce totiž nabízí značnou úsporu místa, jelikož v zavřeném stavu má celé zařízení prakticky poloviční půdorys. Lépe se tak vejde například do kapsy, což může v porovnání se současným iPhone 12 Pro Max vítaný benefit.

Zdroj: unsplash

Další část zprávy pak hovoří o tom, že Apple hodlá tímto modelem cílit na mladší publikum, s čímž má údajně korespondovat nabídka barev. Chystaná novinka má být údajně dostupná v pestrých barevných odstínech. To mimo jiné znamená, že koncová cena nemusí být nastavena tak vysoko, jak se očekává. Vlastně by to nebylo ani poprvé, co Apple něco podobného vyzkoušel. Podobnou strategii zvolil v případě iPhonu 5c, jehož hlavní cílovou skupinou byli též mladší uživatelé.

Zatímco některé předchozí zvěsti avizovaly příchod skládacího iPhonu na příští rok, Jon Prosser už takový optimista není. Vývoj zařízení má údajně ještě velký kus cesty před sebou a pokud vše půjde dle očekávání, dočkáme se jej nejdříve až v roce 2023.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close