Novinky

První recenze na iPhone 13 nešetří chválou. Nejvíce zaujal displej a fotoaparát, filmařský režim už tolik ne

Nedávno představené smartphony iPhone 13 (mini) a iPhone 13 Pro (Max) se začnou dostávat ke svým zákazníkům tento pátek, nicméně pár vybraných redakcí včetně blogerů a youtuberů si mohlo letošní novinky otestovat se značným předstihem. Pojďme se tedy podívat na to, jak vypadají první reakce recenzentů, kteří až nečekaně nešetří chválou.

Pokud jde o modelovou řadu iPhone 13 Pro, tak téměř všichni testeři se shodují na jedné věci. Nový displej s technologií ProMotion, respektive se 120Hz obnovovací frekvencí je doslova fantastický. Systém upravuje obnovovací frekvenci dynamicky od 10 do 120 Hz podle toho, co zrovna s iPhonem děláte. V porovnání s loňskou generací jde o závratný rozdíl, který je patrný již od prvních momentů, kdy iPhone 13 Pro vezmete do ruky. Joanna Stern z redakce WSJ naopak kvituje výdrž všech nových iPhonů a ve své recenzi poznamenává, že iPhony 13 vydrží v průměru o několik hodin déle než jejich o rok starší příbuzní. 

Filmařský režim moc nepřesvědčil

Patrik Holland z webu CNET pak vyzdvihuje Filmařský režim, díky němuž lze pořizovat videa se softwarově upravenou hloubkou ostrosti. Zjednodušeně řečeno jde o portrétový režim, který Apple přenesl do funkce kamery. Holland ovšem dodává, že k uspokojivému výsledku je nutné mít také dostatek světla. To ostatně potvrzují také další recenzenti a první ukázky, které zároveň odhalují limity této novinky. Mezi ty patří mimo jiné fakt, že filmařský režim lze použít pouze při 1080p rozlišení, což nemusí každému vyhovovat.

Foto: theverge

V případě základních variant iPhonu 13 se opět všichni shodují na tom, že mezi největší klady patří jednoznačně výdrž. O něco horší je to u iPhonu 13 mini, ovšem i tento nejmenší iPhone v portfoliu Applu má nabídnout znatelně delší výdrž na jedno nabití než jeho předchůdce. Velký posun je znát také u fotoaparátu. Zejména u nočních snímků si testeři pochvalují větší snímače a kvalitnější optiku, díky níž lze pořídit mnohem kvalitnější fotografie. 

Z hlediska designu jsou letošní novinky prakticky stejné, ovšem pár detailů se přeci jen najde. Jak iPhone 13 tak iPhone 13 mini jsou nepatrně tlustší a těžší. Jde sice o pár gramů, ale recenzenti si toho okamžitě všimli. Na obranu Applu se ovšem sluší dodat, že za proporčním nárůstem mohou větší akumulátory.

Foto: theverge

Vesměs se dá říci, že odborná veřejnost přijala iPhony 13 kladně a až na pár věcí, jako nepříliš přesvědčivý filmařský režim, jde o povedené smartphony. Na Českém Macu se k novým iPhonům 13 dostaneme až tento pátek, takže pokud si nechcete nechat ujít naše první dojmy včetně videa, rozhodně nás nezapomeňte sledovat. 

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button