AktualityNovinky

První iPhone s OLED displejem dorazí v roce 2018

Smartphony od Applu jsou právem považovány za jedny z nejlepších zařízení a aktuální „esková“ řada (recenze) je toho pouze důkazem. Kombinace kvalitního zpracování a výkonného hardwaru z něj činí lídra segmentu, nicméně v jedné oblasti začíná silně zaostávat za konkurencí. Jako nejslabší článek se jeví displej vycházejícíc z již zastarelé LCD technologie. Ačkoliv se jedná o jeden z nejkvalitnějších IPS panelů, v porovnání s OLED protějšky působí archaickým dojmem. Vývoj zobrazovacích technologií se ubírá mílovými kroky a pryč jsou doby, kdy panely obsahující organické látky trápila řada neduhů v podobě vypalování pixelů či nepřirozeného podání barevného spektra.

iPhone-trio1

Apple pochopitelně vývoj v těchto oblastech bedlivě sleduje a podle čerstvých informací zvažuje nasazení OLED panelů do budoucích generace iPhonu. O výrobu se s nejvyšší pravděpodobností postarají divize společností LG Display s Samsung Electronics. Z toho však nebudou mít radost současní dodavatelé LCD panelů Sharp a Japan Display, jejich ponikání přímo závisí na kontraktech se společností Apple.

xxl_Samsung_OLEDFLex_624-970-80

OLED technologie nabízí nesrovnatelně ostřejší obraz, nižší energetickou náročnost a lepší barevné podání než konvenční displeje z tekutých krystalů. Další nespornou výhodou je vyšší odolnost a pružnost, která designérům dovolí popustit uzdu fantazii a vytvářet zajímavější zařízení.

Podle spekulací od renomovaných analytiků se první iPhone s OLED displejem objeví v roce 2018. V podstatě nevidím důvod tato tvrzení vyvracet, tedy za předpokladu, že Apple bude chtít stále patřit za špičku ve svém oboru. Do té doby má dostatek času na řádné otestování a doladění výrobních procesů.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button