AktualityNovinky

Prototyp iPhonu s palivovým článkem se chlubí týdenní výdrží

Současné smartphony disponují nepřeberným množstvím funkcí a vlastností, což z nich činí užitečné pomocníky pro každodenní život. S postupným vývojem jejich schopnosti rostou, nicméně z jistého úhlu pohledu se stále nacházíme na mrtvém bodě. Jak už možná tušíte, řeč je o skladování energie, kterou zastávají Li-Ion akumulátory. Ačkoliv se výrobci snaží neustále navyšovat kapacitu a zároveň snižovat energetické nároky, málokdy narazíme na kousek, který by vydržel více jak tři dny bez kontaktu s nabíječkou. Jako spása z nebes proto působí prototyp palivového článku od britské společnosti Intelligent Energy, který dokázal zvýšit výdrž iPhonu 6 na úžasných sedm dní.

Step_4_3045093b

 

Ilustrační obrázek

Vývojářům se podařilo sestrojit článek s natolik kompaktními rozměry, že ho lze bez větších komplikací integrovat do těla iPhonu. V podstatě se jedná o novou generaci nízkoteplotních palivových článků spalující vodík s kyslíkem obsaženým ve vzduchu. Jako jednu z nevýhod lze označit vznik vodní páry a odpadního tepla.

intelligent-energy-iphone-6-7-days-better-hydrogen-fuel-cell_00a

 

Ilustrační obrázek

Prezentovaný prototyp z toho důvodu disponoval perforovaným krytem pro lepší odvod vodní páry z útrob telefonu. Pokud již nyní hledáte kontakt na zmíněnou společnost, musíme vaše nadšení zmírnit. Podle oficiálních informací je technologie z velké části připravena pro nasazení do komerčního prostředí, bohužel z blíže nespecifikovaných důvodů se hovoří o masové produkci v horizontu několika následujících let. Těžko říct, co si pod tímto pojmem máme představit, ale jedna věc je pro tuto chvíli jistá. Doba jednodenních smartphonů se chýlí ke svému konci. Nám proto nezbývá než doufat, že na nastolení nové éry chytrých zařízení s palivovými články nebudeme čekat příliš dlouho.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button