Novinky

Mac mini s dokem na iPod, projekt Applu, co nikdy nedostal zelenou

Unikly nové obrázky, které ukazují prototyp Macu mini s vestavěným iPod dokem. Mac mini, který můžeme na obrázku vidět, má třiceti pinový konektor, tudíž by sloužil k nabíjení a přenosu dat z vašeho iPodu, aniž by bylo potřeba připojit další kabel.    

Obrázky prototypu byly sdílené na Twitteru uživatelem @DongleBookPro. Tento účet často sdílí snímky prototypů a nedodělaných projektů. DongleBookPro sdělil, že projekt Mac mini s iPod dokem nikdy nespatřil světlo světa a byl po pár měsících vývoje ukončen. 

Projekt sám o sobě nějakou vizi měl, bohužel selhávala praktičnost. Většina uživatelů Macu mini nemají jejich jablečný počítač v přístupném místě, tudíž by neměli možnost, si iPod do Macu mini vložit. 

Osobně by se mi využití této myšlenky u dalších zařízení líbilo. Nový Mac mini by mohl na vrchní části disponovat bezdrátovou nabíječkou. Další příslušenství u kterého by se bezdrátového nabíjení dalo využít by byl jednoznačně Pro Display XDR, kde by celý podstavec mohl sloužit jako bezdrátová nabíječka.

Co si myslíte o tomto nedodělaném prototypu? Měl Apple tento prototyp začít prodávat? Líbila by se vám konektivita, kterou by bylo s touto myšlenkou možné docílit? Sdělte nám vaše názory v diskuzi. 

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button