AktualityNovinky

Prodeje smartphonů ve druhém čtvrtletí: Všechno při starém

Po prodejních výsledcích z trhu tabletů se dnes podíváme pro změnu na zbrusu nová čísla z trhu mobilních telefonů. Jelikož se profilujeme jako server informující o novinkách ze světa Applu, můžeme tyto výsledky prezentovat jako pozitivní. iPhone totiž utvrdil svou druhou příčku v řebříčku nejprodávanějších značek. Prvním výrobcem je nepopiratelně Samsung s 20% podílem celého trhu. Na druhé straně zase Applu začíná z třetího místa nebezpečně dýchat za záda Huawai. Podíl čínského dravce totiž za druhé čtvrtletí vyletěl ze 4 procent na současných 7%. Apple oproti loňsku poskočil z 8% o dvě procenta nahoru. Úplně slavné to není s Microsoftem, drží sice čtvrtou příčku, ale jeho podíl klesl téměř o polovinu. Lidstvo jej nejspíš trestá za odstranění legendární značky Nokia ze svých výrobků.

sa-market-share

Pokud vás zajímá kolik se na světě na jednu čtvrtinu roku prodá mobilních telefonů, je to těžko uvěřitelných 434 milionů. Apple si z tohoto koláče ukousl desetinu, lze tedy říct, že každý desátý na světě prodaný telefon je iPhone. Ten je tím pádem zdaleka nejprodávanějším smartphonem světa. Prodeje Samsungu sice dosahují dvojnásobných čísel, ale tvoří je desítky smartphonů, jež všechny nedokáže vyjmenovat ani ten nejzasvěcenější analytik. Prodeje Applu na druhou stranu tvoří jen v podstatě dvě modifikace jednoho modelu. Z tohoto pohledu je prodejní číslo opravdu uspokojivé.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button