AktualityNovinky

Problémy s výrobou Taptic Engine můžou za dlouhé čekací lhůty na Apple Watch

Zahraniční deník Wall Street Journal přišel s informací o problémech s dodávkami Taptic Engine, který se ukrývá v Apple Watch. Výroba této součástky leží na čínské společnosti AAC Technologies a Nidec z Japonska. V průběhu testování se ovšem ukázalo, že jednotky od AAC Technologies jsou příliš náchylné na defekty, což Apple pochopitelně znepokojilo. Strach z nedokonalosti a možných reklamací vedl ke zničení blíže neurčeného množství hodinek, což dokazuje závažnost celé situace. Apple se následně obrátil pouze na Nidec, nicméně její kapacity nedokážou pokrýt kompletní poptávku. To ostatně vysvětluje dlouhé čekací doby na Apple Watch.

apple_watch_taptic_engine

Taptic Engine je miniaturní motorek, který se stará o zpětnou vazbu v uživatelském prostředí a kromě notifikačních upozornění slouží k simulaci uživatelova tlukotu srdce na displeji ostatních hodinek. Vzhledem k výrobním možnostem společnosti Nidec došlo k pokynu zpomalit výrobu ostatních součástek. Apple předpokládá, že toto opatření potrvá do června letošního roku.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button