Novinky

Prestižní fotografickou soutěž IPPA 2018 vyhrál snímek dětí z utečeneckého tábora

Nejlepší fotoaparát je ten, který máte zrovna po ruce. To alespoň tvrdí vítězové soutěže IPPA 2018 (iPhone Photography Awards). V pořadí šlo již o devátý ročník prestižní akce, které se účastní amatérští fotografové a profesionálové z celého světa. Jak už samotný název napovídá, soutěžící mohou používat pouze fotoaparáty, které jsou součástí smartphonů s operačním systémem iOS. Následné vylepšení a úpravu snímků je možné provést za pomoci aplikací jako je například VSCO či Lightroom – Photoshop je zakázaný.

2. místo v soutěži IPPA 2018 získal Huapeng Zhao (iphone 6)

Vítězem se stává…

Stejně jako v minulých letech se i letos soutěžilo v několika kategoriích. Nejzábavnější na letošním ročníku je rozmanitost použitých zařízení. Výjimkou nejsou snímky pořízené na iPhone SE či těžce výběhový iPhone 5. Jde tak o potvrzení neustále omílaného klišé, že více než technika samotná, je důležitý obsah a schopnost zachytit dění kolem sebe v ten správný okamžik.

Vítězný snímek letošního ročníku IPPA 2018 pořídil Jashin Salam na iPhone 7

Absolutním vítězem IPPA 2018 se stal Jashim Salam se snímkem který pořídil na svůj iPhone 7. Fotografie zachycuje děti při promítání filmu na téma hygieny a zdraví v blízkosti utečeneckého tábora Tangkhali na jihu Bangladéše. Všechny vítězné fotografie iPhone Photogaphy Awards 2018 naleznete na této stránce.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button