Novinky

Přechod na iPhone 13 zvažuje pouze 10 % uživatelů, ukazují průzkumy

Pokud nenastane apokalypsa či jiná katastrofa biblických rozměrů, příští úterý se konečně dočkáme uvedení modelů iPhone 13 a iPhone 13 Pro. Díky sérii nejrůznějších úniků známe základní kontury chystaného smartphonu a dokonce řadu podrobností o jeho funkční výbavě. Neoficiální průzkum však zjistil, že pouze 10 % majitelů iPhonu plánuje upgrade na nejnovější iPhone 13.

Průzkumu se účastnilo 1500 uživatelů a pouze deset procent z nich uvedlo, že si hodlá pořídit iPhone 13 při jeho uvedení na trh, zatímco 64 % respondentů uvádí, že v žádném případě neplánují přechod na novější model. Zbylých 26 % uživatelů pak není stále pevně rozhodnuto. U této skupiny je tedy dost možné, že finální rozhodnutí přijde až po oficiálním uvedení, které odhalí všechny dostupné vlastnosti.

Součástí průzkumu byla také analýza zkoumající zájem lidí o avizované funkce, které má iPhone 13 / iPhone 13 Pro dostat. Největší nadšení vzbuzuje možnost satelitní komunikace, vylepšený fotoaparát a delší výdrž baterie. Logicky nejmenší vzrušení vyvolává rychlejší procesor, který není z uživatelského hlediska tak zásadní komponentou, jako tomu bylo před několika lety.

Z iPhonu 13 se bestseller pravděpodobně nestane

Podobná studie byla provedené také ve Velké Británii, které se zúčastnilo 2 000 dotázaných. Pouze 19 % respondentů se nechalo slyšet, že mají v úmyslu přejít na novější iPhone v horizontu následujících dvanácti měsíců. Nálada kolem nadcházející generace iPhone 13 rozhodně není taková, jako tomu bylo v loňském roce. Uživatelé tuší, že dramatičtější vylepšení se odehrají až příští rok a iPhone 13 je, alespoň prozatím, vnímán jako mezigenerační model.

Foto: Unsplash (autor: Onur Binay)

Daleko větší nadšení však vzbuzují Apple Watch Series 7, od nichž se očekává nový design, větší displej a delší výdrž na jedno nabití. Na druhou stranu všechna výše zmíněná očekávání staví na neoficiálních zdrojích, takže tu stále existuje šance, že vše nakonec dopadne úplně jinak. Naštěstí však nebudeme muset na rozklíčování všech otázek čekat příliš dlouho, jelikož tisková konference Applu odstartuje již příští úterý 14. září v 19:00 SEČ. My budeme celou akci podrobně sledovat a tradičně se tak můžete těšit na podrobné články, v nichž rozebereme všechny představené novinky.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button