Aktuality

Pověrami opředená legenda je zpět. Nokia hodlá představit novodobý model 3310

Ačkoliv už Nokia dávno není vládcem mobilního průmyslu, za dobu své historie dala světu natolik legendární přístroje, že na nich může svůj marketing stavět dodnes. Největší legendou značky je bezpochyby slavný model 3310 z přelomu století, jenž byl pověstný zejména dlouhatánskou výdrží a až bájnou odolností.

https---blueprint-api-production.s3.amazonaws.com-uploads-card-image-383044-3afb51a3-048f-42ea-9ac8-e7ad64491aaf

A právě znovuzrozená Nokia 3310 by se měla stát jednou z hlavních hvězd nadcházejícího veletrhu v Barceloně. Paradoxně je tedy možné, že nejočekávanější novinkou nebude žádný nabušený smartphone s obřím displejem a dechberoucím foťákem, ale úplně obyčejný mobil s neobyčejným jménem. S informacemi přišel jako první server Venture Beat. Detailů o chystané novince je bohužel známo jen pramálo. VentureBeat zveřejnil pouze cenu, která by měla dosáhnout 59 eur, v přepočtu tedy něco kolem 1600 korun. Vzhledem k ceně a nejspíše také ne příliš oslnivé výbavě s dá očekávat, že nová 3310 zamíří svou pozornost zejména na rozvojové trhy případně na velmi nenáročné zákazníky.

nokia-6-759211

Nokia 6

Práva na značku Nokia dnes vlastní společnost HMD Global, která kromě vzkříšení legendy už ukázala i smartphone s označením 6. Telefon střední třídy s 5,5 Full HD displejem, 16Mp fotoaparátem  by měl stát kolem 8 tisíc korun. Kromě toho by se v Barceloně měly ukázat ještě dva další smartphony se značkou Nokia. Všechny dostanou nejnovější Android 7 Nougat.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close